Özyeğin TRACE Hazırlık Atlama Kursu

İstanbul Dil Akademisi, 2007 yılında eski Hazırlık Okulu hocaları tarafından kurulmuş, her sene bir çok Özyeğin Üniversitesi hazırlık okulu öğrencisini İngilizce hazırlık atlama hedeflerine ulaştıran bir kurumdur.

Bizim metodumuzu takip eden ve programımıza uyan öğrencilerde başarı oranımız % 90 – 95 arasındadır.

Sınıflarımız sadece Özyeğin Üniversitesi Hazırlık Okulu öğrencilerinden oluşmaktadır.

Programlarımızda değişik okullardan öğrencilerin bir arada ders aldığı karma sınıf uygulaması yoktur.

Dersler her seviye için ayrı sınıflarda grup dersi olarak ya da tercihinize göre birebir TRACE özel ders olarak yapılmaktadır.

Program boyunca Özyeğin TRACE Sınav İçeriği ve Pratiği odaklı olarak çalışılmaktadır. Sınavın Reading, Listening ve Writing bölümleri üzerinde ayrı ayrı çalışılmakta, ayrıca TRACE Kelime Listeleri ve kilit gramer konuları detaylı olarak gösterilmektedir.

Uzman Hoca Kadrosu

Bütün hocalarımız Özyeğin TRACE sınav sisteminde uzman ve hazırlık geçmiş olan eğitmenlerdir. Öğrencilerimize İngilizce çalışma yöntemi ve sınav motivasyonu konularında da program boyunca destek verilmektedir.

Ders Kaynakları

Derslerimizde TRACE sınav sistemine göre hazırladığımız kitap ve ders materyallerimiz kullanılmaktadır. Bunlar her dönem son sınav içeriğine göre güncellenen materyallerdir.

Öğrencilerimize derste kullanılanlar dışında ihtiyaç duyulan ya da eksiklikleri olan her konuda ek materyal desteği verilmektedir.

TRACE Deneme Sınavları

Özyeğin TRACE kursu boyunca düzenli olarak ders saatlerine ek olarak TRACE Deneme Sınavları yapılmaktadır. Bunlar üzerinde sınav sonrasında detaylı soru çözümlemeleri yapılmaktadır.

Birebir Etüt Dersleri

Bütün öğrencilerimize program boyunca ders saatlerine ek olarak zorlandıkları ya da ihtiyaç duydukları konularda hocalarımıza birebir ücretsiz ek dersler yapmaktayız.

Birebir Essay Kontrolleri

Writing ödevlerinde değerlendirmeler bireysel feedback verilebilmesi için birebir çalışma olarak yapmaktayız.

Ders Çalışma Salonları ve Her Zaman Soru Sorma

Öğrencilerimizin ders saatleri dışında diledikleri zaman ders çalışıp hocalarına soru sorabilmeleri için kurum binalarımızda özel ders çalışma salonları ayrılmıştır. Öğrencilerimiz böylece kurumumuzda her zaman der çalışıp soru sorabilme imkanına sahiptirler.

Özyeğin TRACE Kurs Programlarımız için tıklayın.